Извините,

Личный кабинет в разроботке

Тьюторування

 Хто такий тьютор і навіщо тьюторування в освіті?

 Слово "тьютор" прийшло до нас з мови Шекспіра, Бернса, Мильтона і Дефо і є, по суті, "прочитанням" слова-оригіналу tutоr (англ. tutor - наставник).

 Тьюторування в освіті означає максимальну індивідуалізацію навчального процесу.

 Чим воно відрізняється від індивідуального підходу? Тим, що індивідуальний підхід - це практика, коли учитель або вихователь знаходить особливий метод для кожного підопічного. Припустимо, якась математична дія не дається учневі, і вчитель знаходить новий спосіб пояснення.

 А індивідуалізацією фахівці називають таку роботу, коли дитині дають знання і уміння, виходячи з його власних інтересів.

 Тьютор - це свого роду посередник між традиційним педагогом і дитиною. Він аналізує інтереси і проблеми дитини, відстежує, що в програмі дається важко, а до чого є здібності.

Іншими словами, тьютор допомагає знайти учневі індивідуальний маршрут освоєння знань. Він допомагає сформувати навчальні інтереси, а у результаті - знайти своє покликання.

Як говорять фахівці, учитель працює відповідями, а тьютор ‒ питаннями. Це особливе уміння.

Тьютори школи 7Fields проходять навчання у Міжнародній Школі Тьюторів із отриманням Міжнародного сертифікату, що дозволяє працювати в цій галузі у будь-якій країні світу. Також є Сертифіковані коучі, які вибудовують роботу з дитиною не порадами і готовими рішеннями, а питаннями, що допомагають дитині самій шукати рішення, тим самим вчитися мислити і аналізувати. Окрім цього ми допомагаємо опанувати методику ТРИЗ-педагогики, напрвляючи наших тьюторів на відповідне навчання. 

На сторінці нашої школи тьютор пише про себе інформацію, на основі якої учень "підбирає" собі тьютора для подальших довірчих стосунків. Призначається стартова зустріч, відбувається перший діалог. Після спілкування, між учнем і його тьютором підписується Контракт або Договір. Серед позначених пунктів, таких як: періодичність і час зустрічей, постановка цілей, мети, шляху їх досягнення,  важливим пунктом цього Контракту є конфіденційність і повага до інформації, отриманою тьютором. Дитині важливо відчувати безпеку, знаючи, що тьютор не переступить межі й абсолютно безоціночно поставиться до захоплень, знань, світогляду дитини. Розуміючи, що є межі, які дорослий не порушить, дитина почуває себе вільною, з'являється почуття відповідальності і партнерства. Адже основне завдання такої співпраці ‒ разом досягти мети дитини.

Що буде потім?

Досягнувши результату, тьютор і учень залишаються друзями. На цьому закінчиться їх спільна діяльність і обов'язковий супровід. Водночас вони зможуть вільно спілкуватися, бути друзями і радитися з різних питань.

Сімейний тьюторінг

Під час такої загальної роботи, під запит, ми можемо працювати з сім'ями. Для цього буде зроблений більш глибокий аналіз сімейних стосунків, побудована стратегія і план дій для досягнення результату і супровід з боку тьютора. Це надасть не лише міцніший результат, але і розуміння ‒ як тьютору, так і батькам ‒ першопричин, які заважають дитині ставити і досягати свої цілі. Адже, погодьтеся, дорослі не завжди розуміють емоційне тло дитини і його причину.

Одне із завдань тьютора - навчити дитину розуміти і проговорювати свої емоції. Тому керуємося правилом: "Якщо тобі щось не подобається, скажи це до того, поки це не почало тебе дратувати".

Нерідко тьютора порівнюють з психологом, але основна відмінність тьютора і психолога в тому, що психолог аналізує і розбирає минулі напрацювання, а суть тьюторства ‒ допомогти виробити навички, необхідні для сучасного життя.

 

 

Ми в Facebook                       Ми в Instagram                      Наш YouTube